Pytania i odpowiedzi

Masz pytanie do naszego zespołu? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane przez naszych Pacjentów oraz ich Rodziców.

Jeśli masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi tutaj, skontaktuj się z nami i zapytaj!

Dentysta dziecięcy – kto to taki?

Inaczej pedodonta. Zajmuje się leczeniem zębów będących jeszcze w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym odmienność zachowań dzieci w zależności od ich wieku czy też budowy zęba. Stomatolog dziecięcy ma związek z profilaktyką, kontrolą oraz leczeniem zębów małych Pacjentów, a do jego zadań należy opieka między innymi nad:

•ząbkowaniem i jego zaburzeniami,

•leczeniem zębów mlecznych (mleczaków) oraz zębów stałych

•profilaktyką próchnicy,

•diagnozowaniem wad zgryzu oraz chorób błony śluzowej.

Kiedy Maluch powinien odbyć swoją pierwszą wizytę u dentysty?

Według ekspertów z Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się w momencie pojawienia się pierwszego zęba mlecznego, niepóźnej niż między 6. a 12. miesiącem życia. Lekarz może wówczas skontrolować stan jamy ustnej małego Pacjenta, zbadać wyrżnięte ząbki oraz omówić z rodzicami wszelkie kwestie dotyczące ząbkowania i prawidłowego dbania o higienę. Pamiętajmy, że skuteczna dbałość o zdrowie zębów swoich dzieci zaoszczędzi im wielu rozczarowań w przyszłości i ustrzeże przed skomplikowanym oraz kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Dzieci w jakim wieku zapraszamy do naszych gabinetów?

W imed kids leczymy zęby mleczne oraz zęby stałe dzieci oraz młodzieży do 18 roku życia.

Jak często dzieci powinny odwiedzać dentystę?

Wizyty kontrolne zaleca wykonywać się w regularnych odstępach – co 3-6 miesięcy, chyba że lekarz zaleci częstsze wizyty w gabinecie. Trzeba pamiętać o tym, że zęby mleczne są zdecydowanie bardziej podatne na rozwój próchnicy aniżeli zęby stałe, dlatego tak ważne są regularne wizyty.

Dlaczego warto zapisać dziecko na wizytę adaptacyjną?

Warto, aby Rodzic zdecydował się na wizytę adaptacyjną, ponieważ ma ona istotny wpływ na przyszłościowe nastawienie Dziecka do wizyt w gabinecie stomatologicznym i dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie lekarza stomatologa, który potrafi i umie zrozumieć swojego małego Pacjenta, jego obawy i potrzeby. Żeby dowiedzieć się więcej o wizycie adaptacyjnej, kliknij tutaj.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na prowadzenie wyłącznie stomatologii dziecięcej?

Ponieważ pragniemy w 100% skoncentrować się na kompleksowej opiece stomatologicznej naszych najmłodszych Pacjentów. Chcemy, aby mogli być w pełni dumni z posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu, który my im zagwarantujemy. Aby to osiągnąć, zdecydowaliśmy się na wygaszenie stomatologii dorosłych.