wizyta adaptacyjna

wizyta_adaptacyjna_imed_kids_3

Czym jest wizyta adaptacyjna?

Jest to wizyta, która służy zapoznaniu się dziecka z lekarzem dentystą oraz jego otoczeniem – gabinetem stomatologicznym. W IMED Kids odbywa się ona w formie zabawy, bez wykonywania żadnych zabiegów leczniczych – jej celem jest przyzwyczajenie dziecka do współpracy z dentystą. Podczas takiej wizyty dodatkowo szczegółowo poinformujemy Was na temat pielęgnacji zębów Waszych Pociech.

Jak wygląda wizyta adaptacyjna?

Wspaniała zabawa, która Małemu Pacjentowi będzie się kojarzyła ze stomatologiem stomatologiem zaczyna się tak naprawdę jeszcze przed wejściem do gabinetu, gdyż już w poczekalni będą na niego czekały różnego rodzaju zabawki i kolorowanki. Największą jednak frajdą dla Malucha będą z pewnością nasze magiczne gabinety, które w każdym rogu przedstawiają najukochańsze postacie z bajek Małych Pacjentów.
Dziecko zobaczy również, że siedząc na fotelu dentystycznym będzie mogło oglądać w tym samym czasie swoje ulubione bajki na telewizorze zawieszonym pod sufitem. Pod okiem Pani Doktor będzie również mogło dotnknąć sprzętu stomatologicznego, dzięki czemu się z nim oswoi i zobaczy, że nie taki diabeł straszny, jak go malują!

Ta wizyta jest wizytą specjalną i zapewnia dziecku dobry start, który od tej pory będzie się mu kojarzył z samymi pozytywnymi wspomnieniami.

wizyta_adaptacyjna_imed_kids_1

Wskazówki dla Rodziców

Warto również pamiętać o tym, że część pracy nad optymistycznym podejściem Waszego Dziecka do dentysty zależy również od Was! Pamiętajcie więc o paru wskazówkach, które zdecydowanie pomogą Małemu Pacjentowi, Wam oraz nam w trakcie poznawania się bliżej:

  • Uprzedź dzień wcześniej swoje dziecko o wizycie, tak aby nie czuło się zaskoczone następnego dnia, jednak opisz to wydarzenie jako nowe i ciekawe doświadczenie, które przysporzy mu wiele zabawy.
  • Unikaj jakichkolwiek zdań i słów związanych z bólem, zastrzykami, igłami, czy mówiących o baniu się – wizyta u dentysty to ma być przede wszystkim zabawa, więc o strachu mowy absolutnie tutaj nie ma!
  • Towarzysz maluchowi tego dnia, aby nie czuł się osamotniony. Aby dodać mu otuchy możesz zabrać jego ulubioną zabawkę, czy też misia. Bo przecież misie chodzą tylko w miejsca, w których jest suuuuper zabawa!